Na jakie kosmetyki warto zdecydować się w przypadku włosów suchych?

Pielęgnacja suchych oraz zniszczonych włosów nastręczać może wielu trudności. Na szczęście, nawet tak trudne w pielęgnacji kosmyki mogą prezentować się świetnie, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Kluczowy jest dobór naturalnych produktów, które charakteryzują się sporą skutecznością oraz dużym bezpieczeństwem stosowania.

Postaw na nawilżający szampon

Nie ulega wątpliwości, że podstawowym kosmetykiem przeznaczonym do pielęgnacji włosów jest szampon. W przypadku włosów suchych i bardzo zniszczonych musi być on jednak dobierany bardzo starannie. Nie mogą znajdować się w nim silnie działające detergenty z grupy SLS. Niepotrzebnie przesuszyłyby one bowiem nasze włosy. W szamponach dobrze jest poszukiwać delikatnych substancji myjących takich jak na przykład ekstrakt z amli. Dobrze byłoby, gdyby kosmetyki tego typu zawierały również w swoich składach jakieś substancje nawilżające skalp. Mowa tu między innymi o wyciągu z lukrecji gładkiej. Doskonale sprawdzić może się również ekstrakt z siemienia lnianego. Używając szamponu nawilżającego do suchych włosów należy pamiętać o tym, aby nie nakładać go na skalp w nierozcieńczonej formie. Kosmetyk zawsze musi być spieniony w dłoniach.

Zaufaj sile odżywki i maski o naturalnym składzie

Kosmetyki naturalne z www.bee.pl takie jak odżywka i maska to kolejne produkty, bez których nie może udać się pielęgnacja włosów. Przede wszystkim należy zdecydować się na kosmetyki o treściwej konsystencji. Włosy suche naprawdę trudno jest nadmiernie obciążyć, dlatego nie należy bać się produktów o ciężkich konsystencjach. Doskonale byłoby, aby w składzie odżywek oraz masek znajdowały się naturalne oleje roślinne. Mowa tu między innymi o oleju z orzechów makadamia, a także o oleju z pestek malin. W pielęgnacji włosów nadmiernie przesuszonych sprawdzić mogą się również olej ze słodkich migdałów oraz olej z nasion brokułu. W składach odżywek dobrze byłoby poszukiwać również wosku z borówki amerykańskiej oraz protein z zielonego groszku. Nie sposób nie zauważyć, że odżywki wymagają użycia po każdym umyciu włosów szamponem. Maski z powodzeniem można będzie stosować rzadziej. W przypadku bardzo mocno przesuszonych włosów konieczne będzie jednak użycie maski co najmniej dwa razy w tygodniu. Zawsze należy mieć na uwadze to, aby maski i odżywki były stosowane na włosy od połowy ich długości. Pod żadnym razem nie należy stosować ich na skalp, bo mógłby on zostać obciążony. Mogłoby to spowodować nadmierne przetłuszczanie się kosmyków.